...

Na de kerststal weg met de kruisbeelden op begraafplaatsen

kerststalDe onverdraagzaamheid van enkele zelfverklaarde verdraagzamen kent geen gêne meer. Na Zwarte Piet moet nu ook de kerststal verdwijnen, zoals in Holsbeek. De kerststal is één van onze mooiste cultureel-christelijke tradities, gewaardeerd door zowel gelovige als andersdenkende Vlamingen. Het vertelt ook een ontroerend warm verhaal met een vredesboodschap. Zo actueel. Wat zal het volgende zijn: weg met de kruisbeelden op begraafplaatsen en stop het klokkengeluid? Onze tradities moeten behouden blijven zegt Pol Van Den Driessche

In Holsbeek was ook commotie ontstaan toen de gemeente Holsbeek de kerststal uit het gemeentehuis had weggehaald na klachten van niet-gelovigen die vonden dat een kerststal daar niet kon. N-VA Holsbeek roept alle inwoners van Holsbeek op dinsdagavond naar de gemeenteraad te komen met hun kerststalletje. “Onze groene schepen Annelies Van Der Bracht en onze gemeentesecretaris hebben duidelijk een lesje in democratie nodig.” Ondertussen heeft de burgemeester Hans Eyssen (CD&V) onder druk beslist de Kerststal morgen terug te plaatsen.

“Kerstmis is een nationale feestdag. Een kerstboom en een kerststal behoren tot onze folklore en tradities. Het is tijd om onze normen en waarden te verdedigen. Het is tijd dat alle partijen in Holsbeek hieromtrent een duidelijk standpunt innemen.”

“Wij hebben grote twijfels of de groene fractie in onze gemeenteraad een meerderheid heeft voor deze eigengereide beslissing. Voor onze gemeentesecretaris hebben we eveneens een duidelijke boodschap: Als u het beleid wil bepalen, ga dan op een lijst staan” aldus N-VA Holsbeek

Na de kerststal weg met de kruisbeelden op begraafplaatsen - pol va den driessche