Bilzen-Hoeselt neemt vliegende start
Bilzen-Hoeselt neemt vliegende start en verwacht Toeristisch topseizoen. Bilzen-Hoeselt is klaar voor een bijzonder sterk toeristisch seizoen, waarbij voor het eerst ook voluit wordt ingezet op het najaar. Op het programma staan tal van nieuwigheden, zoals de Bloesemtrail en -walk, een unieke zipline boven een lokaal wijndomein en de uitrol van toeristische informatiepunten. Nog iets om zeker naar uit te kijken is de tiende jubileumeditie van kinderstadsfestival Tureluurs.Ā Het toeristische seizoen wordt vandaag officieel afgetrapt tijdens een inspiratiesessie en netwerkmoment van Visit Bilzen-Hoeselt, de Dienst Economie en lokale partners van de horeca en middenstand.

Ā© Visit Bilzen-HoeseltĀ
Schepen van toerisme Peter Thijs
Daarmee kiest de stad bewust voor een aanpak waar verbinding centraal staat, want het zijn de ondernemers die elke dag het verschil maken voor bezoekers en bewoners. Schepen van toerisme Peter Thijs:Ā āToerisme is voor ons de motor om de plaatselijke gemeenschap te verstevigen. Door een wisselwerking op gang te brengen tussen de drietrapsraket toerisme, middenstand en evenementen creĆ«ren we een duurzame stadsdynamiek, waarbij 1 + 1 gelijk is aan 3. Bezoekers ontdekken onze troeven, ondernemers plukken daar de vruchten van en evenementen zorgen voor extra beleving en uitstraling.

Ā© Visit Bilzen-HoeseltĀ
Wijndomein Vin de Goffin
Een goed voorbeeld is Zip & Sip in oktober op wijndomein Vin de Goffin.ā āDit jaar zetten we enorm in op seizoensverlengingā, aldusĀ schepen van evenementen Griet Mebis. āDat doen we door activiteiten en evenementen slim te spreiden, zowel in tijd als ruimte. Waar de herfst vroeger eerder een schouderseizoen was, trekken we daar nu volop de kaart van heerlijk eten en drinken. Zo valt er in Bilzen-Hoeselt vanaf de einde maart tot Dickens in december voortdurend wat te beleven.āĀ

Ā© Visit Bilzen-HoeseltĀ
Bloesems als fleurige opener
Het bloesemseizoen blijft een gigantische publieksmagneet, die jaar na jaar duizenden bezoekers naar de regio lokt. In Bilzen-Hoeselt worden ze verwend met meer dan 30 zeer gevarieerde activiteiten.
- OpĀ zaterdag 4 aprilis het meteen raak met de vijfde editie van het populaire bloesemfestivalĀ LumineusĀ in de Landcommanderij Alden Biesen.
- Vanaf woensdag 15 aprilzorgtĀ Schilderen tussen de bloesemsĀ op het vlonderpad van de Landcommanderij Alden Biesen voor een creatieve primeur van formaat.
- Actievelingen kunnen opĀ zondag 19 aprilhun hart ophalen tijdens de allereersteĀ Bloesemtrail en -walk. Wandelaars en lopers hebben de keuze uit drie afstanden (5, 8,5 of 16 km) dwars door de bloeiende boomgaarden, met onderweg verrassende momenten en overheerlijke streekproducten. De aanwezigheid vanĀ ex-meerkamper Hans Van AlphenĀ zorgt ongetwijfeld voor extra motivatie bij de deelnemers.
- OpĀ zondag 26 aprilĀ is muzikaal kippenvel gegarandeerd tijdens het exclusieveĀ Dauwconcertmet rasartiestĀ Bent Van LooyĀ in de hoogstamboomgaard van de Landcommanderij Alden Biesen. Een unieke kans om de zanger van Das Pop in een onvergetelijke setting aan het werk te zien!Ā
Bloesemblikvanger
Ook in Bilzen-centrum is het een en al bloesems wat de klok slaat. Eind maart zal gerenommeerde bloemenwinkelĀ The 4 SeasonsĀ hetĀ oude stadhuis op de Markt versieren met een oogstrelende bloesemcompositie. Dit visuele hoogtepunt is een mooi voorbeeld van de wisselwerking tussen toerisme, lokale middenstand en evenementen.Ā Peter Thijs:Ā āDankzij het aantal raadplegingen van deĀ bloesemmeterĀ weten we dat er op veel plaatsen in Vlaanderen en Nederland reikhalzend wordt uitgekeken naar de bloesemperiode in Bilzen-Hoeselt. In 2025 telden we meer dan 26.000 paginaweergaven. Dit jaar is onze bloesemmeter de meest bezochte via Google. Neem zeker zelf ān kijkje opĀ visitbilzenhoeselt.be/bloesemmeter.ā zomer bijna elke dag iets te beleven in Bilzen-Hoeselt. Een inspirerende greep uit het rijkgevulde aanbod:
- Op zondag 28 juniis de Landcommanderij Alden Biesen het toneel van Agricultura, dé familiehappening rond het beste van het platteland: ambachten, streekproducten, pluizige hoevedieren, indrukwekkende landbouwmachines in actie enz.
- 10 jaarTureluurs, hoera! Dat wordt opĀ zondag 2 augustusĀ dubbel en dik gevierd met een spetterend jubileumprogramma, waarvoor ongetwijfeld weer duizenden kleine en grote bezoekers zich naar Bilzen-centrum zullen reppen.
Griet Mebis:Ā āNaast zulke grote kleppers is er ook veel aandacht voor lokale evenementen, zoalsĀ Park LifeĀ op 2 en 3 mei in Park Edelhof in Munsterbilzen en op 11 en 12 juli in de kloostertuin in Hoeselt-centrum. Voorts is er op 20 juliĀ CafĆ© Congé in Bilzen-centrum (XL-versie) en op 26 augustus in Hoeselt-centrum. Die initiatieven brengen stadsgenoten en bezoekers van buitenaf samen en zorgen zo voor een onovertroffen sfeer en plezante ontmoetingen. Als je van onze couleur locale wil proeven, zijn deze events een must!ā
Herfst in het teken van oogst en wijn
Nieuw is dat ook het najaar in het teken van evenementen staat. Alles draait dan om het oogstseizoen en wijnbeleving.
- GeĆÆnspireerd door het immense succes van de bloesem-zipline vorige lente is er opĀ zaterdag 3 en zondag 4 oktober Zip & Sipop wijndomein Vin de Goffin. āTijdens dezeĀ once in a lifetime-ervaring zweef je aan een zipline over de wijngaard. Je ziet de ranken voorbijglijden, je ruikt de druiven en na aankomst geniet je van een verfijnde wijnbeleving. De combinatie van avontuur en terroir maakt dit concept heel bijzonderā, aldus de enthousiaste eigenaars.
- Uiteraard eindigt het toeristische seizoen in Bilzen-Hoeselt ook nu weer met een betoverende editie vanĀ Dickens.
āMet een doordachte spreiding van evenementen over het hele jaar gaan we voor een hechtere samenwerking met onze plaatselijke partners en maken we meer dan ooit werk van dynamische beleving. Toerisme is immers meer dan mensen van buitenaf naar hier halen. We investeren in ontmoetingen, lokale fierheid en economische zuurstof voor de stadā, zegtĀ burgemeester Bruno Steegen.
Toeristische informatiepunten: dichter bij de bezoeker
Om bezoekers nog beter te informeren, komen er enkele toeristische informatiepunten op strategische locaties. Als eerste stappen Bistro Edelhof in Munsterbilzen en Marguerite Délicieux op de Markt in Bilzen-centrum mee in dit verhaal. Achter de schermen lopen nog gesprekken met potentiële partners. Het Toeristisch Onthaal in de Landcommanderij Alden Biesen blijft het hoofdkantoor. Dit is dé centrale uitvalsbasis om de regio te ontdekken en om gedetailleerde info te krijgen. De toeristische infopunten hebben een aanvullende rol. Wie door omstandigheden niet in Alden Biesen geraakt, kan er terecht met eenvoudige vragen en voor basisinfo.

Meer info over het toeristisch programma van Bilzen-Hoeselt vind je opĀ visitbilzenhoeselt.be. Daar kan je ook tickets bestellen voor diverse activiteiten.

