In 2011 had 77% van de huishoudens internettoegang, meestal via breedband. Dat blijkt uit de resultaten van de ICT‐enquête van de Algemene Directie Statistiek en Economische Informatie uit 2011 bij bijna 6.000 Belgen.
De meerderheid van de Belgische internetgebruikers (gebruikers die de laatste drie maanden op internet hebben gesurft) surft dagelijks (79%) of minstens een keer per week (95%). Alle leeftijden gebruiken internet vooral om te communiceren (95%) en om informatie te zoeken (88%). Hoe ze dat doen, verschilt soms van de ene generatie tot de andere. Hoewel alle internetgebruikers e‐mails versturen (91%), verklaart 77% van de jonge generatie internetgebruikers dat ze de laatste drie maanden op sociale netwerken actief zijn geweest. Het gemiddelde bij 16‐ 74 jarigen bedraagt slechts 48% en bij 65‐74 jarigen daalt het zelfs tot 14%.
Mobiel internet wint steeds meer terrein: 45% van de internetgebruikers heeft de laatste drie maanden mobiel gesurft. De opkomst van de smartphone speelt daarbij zeker een rol: 21% gebruikt een smartphone om “mobiel” te surfen. De tijd dat je alleen thuis of op het werk surfte, is dus voorbij.
In dit bericht betekent de term internetgebruikers: een persoon die het internet gebruikt heeft tijdens de laatste drie maanden.
Bron: http://statbel.fgov.be





Sociaal